התנהלות כלכלית נכונה – זוגות צעירים

התנהלות כלכלית נכונה – זוגות צעירים

התנהלות כלכלית נכונה – כשמדובר בנושא כמו התנהלות כלכלית נכונה, זה נראה כצירוף מילים שמתאים לחיים בוגרים בלבד אך בעצם, אם לחשוב על זה, זה תחום שכדאי ללמוד אותו בכל שלב בחייכם, בין אם בילדות לבין אם בשלב מאוחר יותר בבגרותכם, בטח ובטח אם אתם זוג צעיר שרק שם רגלו באיחוד שתי משפחות ועושה את צעדיו הראשונים בתכנון פיננסי ראוי ומשק בית מתפקד של שניכם ותכנון העתיד המשותף, למענכם ולמען ילדיכם בעתיד.

לא משנה לאיזו מטרה, התנהלות כלכלית נכונה היא קריטית להמשך חיי משפחה מלאי ביטחון, חיסכון וכמה שפחות דאגות ואי נעימויות. קחו לכם שלושה טיפים להתנהלות כלכלית נכונה ותכנון פיננסי שידאג לכם כזוג צעיר לכל מטרה ויעד להמשך החיים המשותפים.

חיסכון פיננסי

כשאתם מתחתנים, כל ההתחייבויות שהיו לכל אחד מכם בנפרד, זה עתה התאספו ואף הכפילו את עצמן, ולכן חיסכון פיננסי הוא קריטי וחשוב לבניית עתיד משפחתי משותף. ניהול נכון של הכסף שלכם ישפיע על כל צעד והחלטה משפחתית ויאפשר לכם לחיות גם בעוד כמה עשורים חיים מלאים ומאושרים, וגם אולי מעושרים וחכמים יותר מאי פעם.

לכן אחד הטיפים המשמעותיים שאפשר לתת לכם הוא: תחסכו. כמה שרק תוכלו, תוך כדי יצירת חיים שלווים ומהנים, אך התנהגו בחוכמה ושיקול דעת בריא לגבי ההוצאות ויצירת התחייבויות חדשות. התנהלות כלכלית נכונה ותכנון פיננסי ראוי שמובילים לחיסכון פיננסי, מאפשרים צבירת הון עצמי לזוגות צעירים אשר ישרת אתכם לכל מטרה- בין אם חופש כלכלי למהלך החיים, צבירה לפנסיה לעתיד הרחוק או חיסכון מיוחד לצורך לקיחת משכנתא לזוגות צעירים ורכישת בית ותכנון של הרחבת המשפחה.

השקעה חכמה

כשחושבים על מילה כמו השקעות, נדמה כי היא שייכת אך ורק לבעלי עסקים ויזמים ודומיהם, אך לא מדובר בכך. כשמדוב בהשקעה, כדאי שכל אדם יחשוב על כזו כחלק מתכנון פיננסי, כאשר זה מה שיבנה את העתיד שלו ושל משפחתו.

דרך השקעה והתנהלות כלכלית נכונה כל אדם יכול להגיע להון עצמי לזוגות צעירים והון אישי ובכלל. כפי שבחיים מומלץ להשקיע וטפח את עצמך, מבחינת לימודים, חיי חברה, תחביבים, טיפוח גוף ונפש ועוד, כך כדאי ג להשקיע בתכנון פיננסי נכון. לצד כל שאר ההשקעות, אם תדעו לשים נכון את הכסף שלכם, תוכלו לחשוב בעתיד ברצינות ובחופשיות על חופשות לזוגות צעירים ולעיתים גם רווח פסיבי של הלוואות בין חברים. אם תשקיעו במקום הנכון ויהיו ברשותכם הסכומים הנדרשים, כך שההון העצמי שלכם רק גדל.

זה המקום לומר כי הלוואות חברתיות והלוואות בערבות מדינה תפסו תאוצה בשנים האחרונות ומשתלמות ביותר לכל הצדדים, לעומת לקיחת משכנתא לזוגות צעירים בבנק לדוגמא, כך שהלוואות בין חברים פותר את הנושא ללא הריבית הגבוהה והמיותרת על ההחזרים הגבוהים ממילא.

תחום זה מתאים למי שבאמת ובהחלט יודע כיצד לחסוך וחי לפי התנהלות כלכלית נכונה ונבונה, כך שחשבן הבנק שלו לא מכיר שום מינוס. כמו כן, תחום ההשקעות, ובכלל לא משנה במה ההשקעה, הוא רווחי בעיקר בגלל הפוטנציאל של עליית ערך המטבע ואינפלציה. כסף נועד לתזוזה ולא לשכב ולכן בהחלט כדאי לדעת התנהלות כלכלית נכונה.

תנאים פנסיונים

לצד הטרנד החדש בשוק ההשקעות של הלוואות חברתיות, יש גם את הטרנד של משיכת כספי הפנסיה לצורך השקעה במקומות אחרים כמו חופשות לזוגות צעירים או לקיחת משכנתא לזוגות צעירים- וזה בעיקר כאשר לאותו הזוג אין הון עצמי, בזמן שהון עצמי לזוגות צעירים הוא תנאי הכרחי לקבלת משכנתא ולא משנה מה מקור ההון שברשותם.

אך בפועל, מי שיודע כיצד להתנהל נכון ותכנון פיננסי הוא בראש מעייניו, לא זקוק בשום שלב בחייו למשיכת כספי הפנסיה- חוץ מהזמן המתאים לה.

היתרון בכספים ה״שוכבים״ הללו הוא שאלו כספים שרק נצברים לאורך כל שנות חיי העבודה שלכם וככל שאתם מרוויחים יותר כך גם הקרן גדלה יותר לזכותכם ואתם תוכלו ליהנות מהגיל השלישי בחופשיות רבה ונטולת בעיות.

חשוב לדעת כי לא כדאי לגעת כלל בכספי הפנסיה שלכם מכיוון שזוהי אחת ההשקעות הבטוחות בהחלט שלכם בעצמכם ובעתיד האישי. התנהלות כלכלית נכונה לא תגרום לכם לגעת בכספים אלו ואחד הדברים שאתם כן יכולים לעשות זה להחליף את חברת הביטוח המבטחת ושומרת את הכספים הללו אצלה, או לחילופין לפתח קרן מנהלים ושם התנאים הם אטרקטיביים יותר לכספי פנסיה.

עם זאת, כשמדובר בקרן מנהלים, חשוב לדעת כי ההפרשה שלכם גדולה וגבוהה הרבה יותר מקרן פנסיה רגילה, וזה מתאים בעיקר למי שמעוניין לצבור בקופת הפנסיה כמה שיותר, כל עוד אתם עדיין עובדים.

תוכן עניינים