הלוואות בלון לתנאי החזר מיוחדים

הלוואות בלון לתנאי החזר מיוחדים

הלוואות בלון לתנאי החזר מיוחדים – כולנו מכירים ויודעים מה זה אומר הלוואה. מבקשים מהבנק או גוף פיננסי חיצוני אחר שמלווה כספים, וקובעים מועד חיוב החל מהחודש הבא להחזר. לרוב האנשים זה נראה כהליך סטנדרטי לחלוטין והם לא מודעים לכך שקיימים תנאי החזר רבים ומגוונים כיום, בין אם אלו הלוואות מהבנקים המוכרים לבי ןאם זו הלוואה מגוף חיצוני.

מיותר לציין שתנאי סטנדרטיים של הלוואה כפי שאנחנו מכירים אותה היא לא דבר שמתאים לכל אחד כאשר לכל אחד מאיתנו יש מטרות שונות כשאנחנו זקוקים להלוואה ולכל אחד מאיתנו יש יכולות אחרות להחזרים שלה.
לדוגמא סטודנט שרק מתחיל את דרכו בלימודיו האקדמיים ועקב ההוצאות והעלויות הגבוהות הוא זקוק להלוואה. סטודנט שיתעניין בבדיקת הצעות להלוואות לסטודנטים, לרוב יתקשה לעמוד בתשלומים עקב התנאים הקיימים היום להחזר הלוואה, ועקב העובדה שאין לו הרבה זמן לצאת לעבוד ולהרוויח כסף מספיק, מה שעלול להוביל אותו לחובות נוספים ותסכול רב.

דוגמא נוספת היא בני זוג המתכננים את יום חתונתם ולכן זקוקים לסכום כסף זמין ובלתי מבוטל לתכנון היום החשוב הזה והאירוע שידוע שכרוך בהוצאות רבות.
לא לכל אחד מאיתנו יש כסף זמין ונזיל בחשבון הבנק שלנו, שהרי אם היה לא היינו זקוקים להלוואות מדי פעם.
זוג שמתחתן, ירוויח בחזרה את כל ההוצאות הגדולות שהוציא במהלך התכנון- רק בתום באירוע כשקיבל בחזרה את מעטפות האורחים עם הכסף במתנה, ורק בעזרתו יצליחו לשלם לספקים באירוע החתונה.

כשהלוואות יש להחזיר חודש לאחר לקיחתן, דוגמאות כמו הזוג המתחתן והסטודנט הן דוגמאות קלאסיות לבעייתיות של תנאי ההחזר הללו. לכן קיימת הלוואה מסוג מיוחד שנקראת הלוואת בלון.

מהן הלוואות בלון?

הלוואת בלון שונה מהלוואה סטנדרטית מהבנק בגלל צורת ההחזר שלה ולכן גם אינה מתאימה לכל אחד, לדוגמא לא לגילאי 60+. כאשר הלוואה רגילה שכולנו מכירים בנויה מהחזר של חודש בחודשו בתאריך קבוע ובסכום קבוע לאחר לקיחת ההלוואה, הלוואת בלון בנויה גם כן מהחזר חודשי וקבוע- אך אתם יחד עם הבנקאי קובעים את מועד התחלת ההחזר הנוח לשני הצדדים ובזמן הזה משלמים רק את סכום הריבית או ההצמדה במידה וקיימת, כאשר מדובר בסכומים מזעריים לרוב.

ישנם כמה תנאים להחזר בהלוואות בלון, בייחוד כשמדובר בהלוואות לסטודנטים. הסטודנט יכול לקבוע זמן מראש במעמד לקיחת ההלוואה, שבו יחזיר באופן חד פעמי את כל סכום ההלוואה שלקח. זאת במידה והוא כמובן יודע שלאחר תקופה מסוימת הוא יקבל סכום כסף מספק לכיסוי סכום קרן ההלוואה. הלוואה זו נקראת הלוואת בלון מלאה או הלוואת גרייס.

מנגד, ניתן גם לקבוע מועד חודשי להתחלת ההחזרים- גם אם דובר בחצי שנה או שנתיים קדימה, כאשר מרגע לקיחת ההלוואה הסטודנט או הלווה ישלם רק את הריבית לגוף הפיננסי.

לכל לקוח ניתן להתאים סוג הלוואה אחרת, אם הלוואה בערבות מדינה לעסקים חדשים או עסקים קיימים מקרנות כאלו ואחרות ועם תנאי החזר שונים לפי הצרכים והיכולות שלו, ולאנשים שמטרות ההלוואה שלהם דומה לאלו שהזכרנו קודם, תתאים בהחלט הלוואת בלון, ויהיו אנשים שיעדיפו הלוואות סטנדרטיות עם התנאים המוכרים בשוק.

היכן ניתן לקבל הלוואות בלון?

מן הראוי לציין כי הלוואות בלון הינן מוכרות ומאושרות לחלוטין על ידי כל הגופים הפיננסיים, הבנקים והמדינה, לכן ניתן גם לקבלן בכל אותם גופים בנקאיים וחוץ בנקאיים. לפני שמחליטים לקחת הלוואת בלון חשוב וכדאי לבדוק בכמה מקומות לגבי תנאי ההלוואה וההחזר, כאשר בכל מקום התנאים עלולים להיות שונים.

הלוואות חוץ בנקאיות

גופים חוץ בנקאיים הם בהחלט בטוחים ומאושרים לקבלת הצעה טובה ואטרקטיבית של הלוואת בלון. גופים המעניקים הלוואות יכולים להיות חברות ביטוח, חברות אשראי ועוד גופים פיננסיים אחרים שמתמחים בנתינת הלוואות מסוגים שונים.

חשוב לציין שגופים אלו לא פועלים באופן עצמאי לחלוטין כאשר הם כולם בפיקוח בנק ישראל ומשרד האוצר. ישנם כמובן גופים מפוקפקים אחרים שמנסים להיכנס לתחום שלא כחוק ובמרמה אך הם נעצרים מהר מאוד על ידי בנק ישראל ומשרד האוצר.

בדומה להצעות הבנקים, גם גופים חוץ בנקאיים מעניקים תנאים אטרקטיביים להחזר הלוואות בלון.

תוכן עניינים