מימון לרכב

מימון לרכב

מימון לרכב – בימינו, רכישת רכב נעשית קלה יותר מבעבר. אסביר- בעבר, אם רצית לרכוש רכב מסוים, היית צריך להתאים את הרכב אל המצב הסוציואקונומי אליו אתה שייך.

בימנו, קמו חברות ליסינג/ טרייד אין והלוואות חוץ בנקאיות ועל כן כיום, כלי הרכב בו אתה נוסע לא ירמז דבר על מצבך הכלכלי. למעשה, אנו חיים בעידן כי קניית הרכב נהייתה קלה מאי פעם וזאת בעזרת ההלוואות החוץ בנקאיות, חברות הליסינג וכו…

האופציה שניתנת לכל אדם לשירות הליסינג, מקלה משמעותית את הליך רישת רכב החלומות של כל אחד מאיתנו, תוסיפו לכך את האופציות להלוואות חוץ בנקאיות, או במילים אחרות, מימון מלא או חלקי ובבקשה, קיבלתם את הרכב שרציתם מאז ומעולם בתשלום חודשי קבוע (בדרך כלל) אל חברת המימון). למעשה, אם החלטתם לרכוש את רכב החלומות שלכם בעזרת הלוואה , ברוב המקרים יבקשו מכם סכום התחלתי של כ-30-40 אחוז משווי הרכב ואת השאר תקבלו במימון.

יהיו חברות שיציעו מימון מלא אולם הריבית שם יהיה במעט גבוהה יותר. כל אחד ושיקוליו.

הלוואה למימון רכב

במידה והחלטתם לרכוש רכב ובחרתם בדרך המימון (הלוואה לרכב חדש), אנו ממליצים לכם לבחון היטב את ההצעה.

הכנו עבורכם מס' דגשים שחשוב לשים לב אליהם לפני שתחליטו לקחת הלוואה חוץ בנקאית לצורך רכישת רכב:

 • שימו לב, בקניית רכב, קחו בחשבון שאתם אלו שתצטרכו לעשות בו שימוש מס' שנים על כן החשיבה לטווח הארוך חשובה בהחלט. שאלו את עצמכם שאלות כמו, האם מדובר במצרך נחות או שמא במותרות? האם תצטרכו לוותר על משהו אחר על מנת שתוכלו להרשות לעצמכם לרכוש אותו? אם כן, על מה תוותרו? החלטתם בכל זאת לרכוש את הרכב? בדקו האם תוכלו לחסוך את סכום הכס הנדרש במקום "לרוץ" לעסקת תשלומים.
 • זכרו, הוצאות הרב לא פוסקות ועל כן תצטרכו לחשב את היכולת שלכם לעמוד בהוצאות העתידיות. רכב יקר יותר, הוצאותיו העתידיות יהיו גבוהות יותר בהתאמה מאשר רכב "פשוט" יותר.
 • בדקו מה הסכום הכולל אותו תצטרכו לשלם, בדרך כלל כמו בכל חוזה יהיו אותיות קטנות שלא בטוח שתשימו לב אליהן- אז תשימו! כל פרט הוא חשוב! בדקו מה היא עמלת הסוכן, האם גובים מכם תשלום עבור פתיחת תיק? מה אחוז הריבית? האם צמוד מדד או שמא לא צמוד מדד? בנוסף, תבקשו לקבל פלט הפורש בפניכם את פריסת התשלומים לאורך כל זמן החזר ההלוואה.
 • כמו בכל המלצה שלנו, גם כאן, אנו ממליצים לכם לקבל הצעות מחיר מכמה סוכנויות. ערו השוואה בין הצעות המחיר והחליטו מה הכי נכון ומשתלם עבורכם.
 • שימו לב לתקופת החזר ההלוואה. קחו בחשבון את טווח הזמן משמע, במידה ואתם יודעים כי תצטרכו או תרצו להחליף את רכבכם מכל סיבה שהיא ( גידול במס' הנפשות במשפחה או שמא אתם ידועים כאוהבי רכבים ומגוון) אל תיקחו הלוואה לשנים רבות.
 • כפי שציינו קודם לכן, שימו לב לאותיות הקטנות בחוזה תמיד. בחוזים מסוג זה תמיד יהיו גם תנאים נלווים שלעיתים עלולים לבוא לרעתכם במקרים מסוימים, קראו את החוזה שוב ושוב ואם צריך התייעצו עם איש נוסף כעין נוספת וניטרלית שתבחן את הדברים.

מימון מלא לקניית רכב

הידעתם כי רק במחצית השנה הראשונה לשנת 2021, בישראל נמסרו מעל ל-183,000 רכבים פרטיים?! המסר אכן מראה על גידול משמעותי בענף הרכב בכלל ובשוק הרכבים הפרטיים בפרט. במידה ושאלתם את עצמכם באיזו דרך הכי עדיף לרכוש את רכבכם, נציג בפניכם מס' אפשרויות שיעמדו לרשותכם…

 • האפשרות הזמינה ביותר שלא מצריכה את אישורי הבנקים היא האופציה הפשוטה ביותר- ההון העצמי של כל אדם. לפני שפניכם מועדות ללקיחת הלוואות בעלות ריביות כאלו ואחרות, בדקו האם תולו לגייס את הכסף בעזרת ההון האישי שלכם.
 • הלוואה בנקאית, לאופציה הזו אתם תפנו במידה ואין ברשותכם את מלוא הכסף אותו תצטרכו לצורך רכישת הרכב ועל כן תחליטו על לקיחת הלוואה. הבנק זה הוא המקום הראשון אליו תפנו בכל הקשור להלוואות וזה הגיוני. לבנק יתרון משמעותי והוא התנאים אותם הוא מציע. בדרך כלל התנאים בבנקים יהיו נוחים הרבה יותר מבמקומות אחרים אולם, במרבית המקרים הבנק ידרוש שיעבוד לרכב הנקנה.
 • הלוואות חוץ בנקאיות, אליהם תפנו בדרך כלל רק במידה ותקבלו סירוב מהבנק (היכול לנבוע מהרבה אפשרויות). הגופים החוץ בנקאיים יוכלו לתת לכם הלוואה שתיתמך ע"י מוסדות פיננסיים שאינם בנקים (כמו חברות כרטיסי אשראי, ביטוח וכו..). כאן, היתרון המרזי כי ההלוואה לא תופסת את מסגרת האשראי ובדרך כלל חברות מסוג זה יאפשרו לקיחת הלוואה גבוהה יותר מהבנקים. אולם, החיסרון המשמעותי בהלוואות מסוג זה הוא הריבית הגבוהה שאותה החברות החוץ בנקאיות ידרשו במרבית מהמקרים.
 • במידה וצברתם אפיק חיסכון לטווח ארוך ( פנסיה, קופות גמל וכו..) תהיו זכאים להשתמש בו כביטחון שעל בסיסו תקבלו הלוואה לצורך רכישת הרכב.
 • אפשרות חשובה נוספת היא הליסינג. אפשרות זו תתאים בעיקר לחברות עסקיות אך שתדעו שקיימת אפשרות גם לליסינג פרטי. היתרון המשמעותי בדרך זו הוא שניתן לקבל את המימון כחלק מעסקת קבלת השירותים, אתם משלמים סכום קבוע בחודש שיכלול בתוכו את ל השירותים אותם תצטרכו לתיחזוק הרכב, בתום פרק הזמן שנקבע מבעוד מועד ( בדרך כלל כ-3 שנים) תיפתח בפניכם האפשרות לרכוש את הרכב ולשלם את ההפרש לבין להחזירו אל חברת הליסינג ולקבל רכב חלופי. התשלום הינו קבוע.