הלוואות לסטודנטים

הלוואות לסטודנטים איך ניתן לקבל?

איך תקבלו הלוואות לסטודנטים? – סטודנטים באוניברסיטאות ללימודי אקדמיה או קורסים מקצועיים בכל תחום שהוא, זכאים להפוך את חשבון הבנק שלהם לחשבון סטודנט, מה שמזכה אותם בתנאים ייחודיים רק להם, לצד ריביות ועלות נמוכות עד לא בכלל על העובר ושב בחשבונם. כמו כן, סטודנטים זכאים להלוואות סטודנטים, הלוואות בערבות מדינה ומימון למגוון צרכים.

כאשר אנחנו מקבלים על עצמנו את ההחלטה להתחיל לימודים מקצועיים למען בניית העתיד שלנו והקריירה, אנו מקריבים המון לשם כך, בייחוד את עצם העובדה שככל הנראה לא נוכל לעבוד ולהתפרנס בעצמנו בזמן הלימודים ולכן עלינו למצוא מקור מימון, גם ללימודים וגם לחיים האישיים בזמן הזה.

לצורך זה, קיימות בשוק כיום מגוון הצעות של הלוואות בערבות מדינה- ביניהן הלוואות לסטודנטים, אשר התנאים שלהן מתאימים בדיוק לאנשים שמקריבים את רוב זמנם בתקופה זו ללימודים. הלוואות אלו מוצעות ממש בכל בנק וגם בכל גוף מימון חוץ בנקאי בתנאים אטרקטיביים.

מהן דרישות הבנקים מסטודנטים

כמו כל הלוואה רגילה, גם הלוואות חוץ בנקאיות לסטודנטים חייב לעמוד בתנאים מסוימים שמעמידים הבנקים. לרוב, ידרשו הבנקים להחזיק בחשבון סטודנט מוגדר לצורך קבלת ההלוואה, אך לא תמיד זה כך. לעיתים תוכלו בתור סטודנטים להחזיק בחשבון בבנק אחד, ולבקש הלוואה ממקור מימון חוץ אחר, אך בכל מקרה יש לבדוק היטב את התנאים המוצעים להחזר כולל גובה העמלות והריביות.

לרוב, חלק מהדרישות הסטנדרטיות בכל מקום לקבלת הלוואות בערבות מדינה או הלוואות לסטודנטים, הן מכתב הוכחת לימודים בתקופת הבקשה במוסד אקדמי מוכר או מכללה מוכרת למדינה, הצגת אופן התשלום עבור הלימודים, פירוט הכנסות בחשבון הבנק להוכחת יכולת החזר סבירה של ההלוואה ובחלק המקומות קיימת גם דרישה לגיל מקסימלי של הסטודנט הלווה.

במקומות מסוימים, כמו האוניברסיטה הפתוחה למשל, מאפשרים לפתוח חשבון סטודנטי עד גיל 40, עקב תנאי הלימודים הייחודים למקום.

חשוב לדעת כי הבנק פעמים רבות ידרוש ערבים ובטחונות כתנאי לקבלת ההלוואה, ולכן קיימות הלוואות בערבות מדינה המאפשרות תמיכה מלאה בסטודנטים לצורך בניית עתידם המקצועי בתנאים נוחים ככל הניתן, על אף הסיכון.

הלוואות בערבות מדינה

לעיתים, במיוחד כאשר המצב הכלכלי שלנו נמצא בשפל, אנו יכולים למצוא את עצמנו מסורבים מהבנקים לבקשות של הלוואות. אך כאשר מדובר בחשיבה פרקטית קדימה למען בניית העתיד המקצועי שלנו ופתיחת האפשרות להתפרנס ממקצוע מכובד ולהתאזן כלכלית, יש צורך לקחת את הסיכון בחוסר יכולת פרנסה זמנית לצורך התמקצעות בלימודים, קבלת תואר, פרקטיקה ועוד. לא רק שלא לכל אחד יש את ההון לשלם על כל אלו, אלא שגם בזמן הלימודים עצמם זה על גבול הבלתי אפשרי לעבוד.

כאן נכנסת תפקידה של המדינה אשר מציעה בקרן להלוואות בערבות מדינה, תנאים נוחים לכל אותם סטודנטים לתקופת לימודיהם, בכדי להתפתח ולגדול ולאזן את המאזן הכלכלי שלהם ואת התפקיד המקצועי שלהם.

לצורך קבלת הלוואה, לרוב תצטרכו לעבור בדיקת bdi אשר תעיד האם האשראי שלכם וההתנהלות הכלכלית שלכם מאפשרת לקבל הלוואה ולהחזיר אותה על פי ההכנסות לחשבון הבנק, ועל ידי כך גם לקבוע עבורכם את התנאים להלוואה באופן אינדיבידואלי.

התכנון המקדים הוא חשוב

לרוב, גופי המימון בין אם בנקים או חוץ בנקאיים לא יפרסמו מראש את התנאים לקבלת הלוואה, ולא את הריביות והעמלות הכרוכות בכך, ואותם תוכלו לדעת רק לאחר שתגישו בקשה לבנק או לגוף המימון החיצוני. כדי להגיש את הבקשה הזו, אל תשכחו שבהכרח יבקשו מכם לצרף את הסיבה למטרת הלוואות לסטודנטים, או הלוואות בערבות מדינה, כמו מימון לרכב למשל כדי להתנייד ממקום למקום במיוחד ללימודים יותר בקלות.

גם כשאתם מתכננים לקיחת הלוואה לצורך מימון לרכב, יש צורך מהותי בתכנון מקדים של ההלוואה וחישוב תנאי ההחזר שלה. תצטרכו לחשוב היטב מהי ההכנסה הזמנית שלכם כל עוד את םלומדים? מתי הצפי להגדיל את ההכנסה? בהתאם, כמה תוכלו להחזיר בכל חודש? מה הם המרחקים אותם תצטרכו לנהוג הלוך ושוב בכל יום או במהלך החודש בסך הכל? לפי כך, חשבו מהי הוצאת הדלק הקבועה הצפויה לכם?

לא די בכך, ישנן הוצאות נוספות הכרוכות בהחזקת רכב כמו ביטוחים, לקיחה בחשבון של עלויות תיקונים במקרי הצורך ועוד.

נציגי חברות המימון או הבנקים יעניקו לכם עזרה נהדרת בהצעות רחבות של הלוואות בערבות מדינה, ולכן לא כדאי לוותר על השיחה הזו, אם חשבתם שתוכלו לחסוך בה ולבצע הכל בדיגיטל למשל. כשאתם משוחחים עם נציג חי פנים מול פנים או אפילו טלפוני, אין כמו החומר האנושי לעזור לכם בכל מה שרק אפשר. הנציג יוכל תוך כדי השיחה עמכם להתגמש לקראתכם בתנאי פריסת החיוב וסכום ההחזר החודשי, בריביות ייחודיות שלא בהכרח תקבלו באופן אוטומטי, הכל תלוי בכם ובו כמובן.

שקט נפשי למען עתידכם

מטרת לימודים היא למענכם, למען המשפחה שלכם וטובה ומועילה בעצם לכולם. כשאתם סטודנטים, אתם בהחלט יכולים להיות כמעט בכל גיל כדי להתחיל ללמוד. אולי אתם כבר הורים עם תינוק, אולי עדיין לא עשיתם צבא, אולי את עולים חדשים ועוד מגוון סטטוסים מגוונים, כאשר בהחלט לגיטימי ומובן שלא לכל אחד מאיתנו ישכב כסף מיותר בכיס, בוודאי שלא בסכומים שדורשת האקדמיה.

שכר הלימוד ההתחלתי וההרשמה גובים מאיתנו מחיר רב, גם נפשית וגם כלכלית. הדרך ללימודים בקושי התחילה וכבר עלינו להקריב לא מעט למטרה. כפתרון הולם לכלל הבעיות והסוגיות הללו ניתן לקחת בבטחה הלוואות בערבות מדינה אשר יעניקו לכם שקט נפשי למשך הלימודים, והתנאים הייחודים בעבור סטודנטים שמאפשרים לכם להתחיל ולהחזיר כשנוח לכם, תוך התחשבות מלאה בכך שאתם ללא פרנסה זמנית.